BMW Minivan

BMW to auto, które kojarzy się zarówno ze sportem, jak i luksusowym charakterem. Dużym zaskoczeniem na rynku okazał się BMW serii 2. 

Zmiany

Standardowa, 5-osobowa opcja BMW 2 Active Tourer wprowadziła wielu fanów BMW w zaskoczenie. Zdziwienie wywołał fakt, iż ten model BMW posiada napęd na przednie koła, co nie jest częste. Tymczasem nowy minivan, czyli BMW 2 Gran Tourer i jego wyposażenie to krok we właściwym kierunku, skierowany do osób poszukujących dobrze wykonanego, wygodnego kompaktowego vana. Furgonetka dla większych rodzin ma więcej miejsca niż większość samochodów tej marki.

Parametry

W minivanie tym kanapa jest przesunięta o 13 cm, więc wygoda na tylnej kanapie powinna być odpowiednia dla wszystkich podróżujących z dziećmi, psami czy teściową na doczepkę. Dla tych, którzy wymagają od tej dłuższej wersji możliwości przewożenia ładunków o wyraźnie przekraczającej standardowe długości, producent daje możliwość składania oparcia przedniego siedzenia – co pozwala na zauważalne zwiększenie maksymalnej pojemności do transportu długich ładunków, i to nawet do wartości 260 cm, a to już naprawdę dużo. BMW 2 Gran Tourer to tak naprawdę duża furgonetka. Jedną z jego najbardziej chwalebnych cech jest możliwość konfiguracji wnętrza w sposób dowolny. Auto oferowane jest z pojemnością bagażnika od 645 do 1905 l, natomiast w wersji 7-osobowej pojemność bagażnika nieco się zmniejsza, gdyż miejsce zajmują kanapy, i tam jest to od 560 do 1820 litrów. Obie wartości powinny być  wystarczające dla potrzeb rodzin. Ponadto, pod podłogą bagażnika umieszczono 100-litrowe schowki. 

Wymiary nowego vana od BMW to 4,56 m długości, 1,80 m szerokości oraz 1,62 m wysokości. A więc bawarski van nie dość że jest dość duży, w zestawieniu do wersji 5-osobowej jest dłuższy i wyższy, pod wieloma względami prezentuje się lepiej.

BMW serii 2 dostępne na stronie https://bmwdirect.pl/model/seria-2,minivan