Cechy dobrego kasku motocyklowego dla dziecka

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim. To podstawowa zasada, które towarzyszyć powinna każdej osobie jeżdżącej na motocyklu. Tym bardziej jeśli pasażerem jest dziecko. Jeśli zabiera się na przejażdżkę syna lub córkę należy zadbać o odpowiedni strój ochronny dla dziecka, w tym kask.

Dobry kask dla dziecka

Właściwe dobranie kasku dla dziecka jest niezwykle ważne. Ma on zapewniać nie tylko bezpieczeństwo podczas jazdy, ale także komfort i wygodę. Bezpieczny kask motocyklowy dla dziecka musi być wykonany z wytrzymałych materiałów, tak aby skutecznie chronić głowę i czaszkę dziecka. Kupując kask należy koniecznie sprawdzić czy posiada on wszystkie wymagane atesty. Kask motocyklowy ma chronić życie i zdrowie dziecka dlatego nie można na nim oszczędzać. Musi to być sprzęt wysokiej jakości. Ważne jest także, aby kask był właśnie dobrany do rozmiaru głowy dziecka. Nie może on z jednej strony uciskać głowy, a z drugiej nie może być za luźny. Dziecko powinno swobodnie oddychać w kasku, a ten nie może ruszać się na głowie po założeniu. Należy także pamiętać, że wewnątrz kasku znajdują się okładziny, które dopasowują się do głowy dziecka. Dlatego kask powinien wchodzić na głowę z lekkim oporem.

Rozmiar głowy a kask

Zanim zakupić się kask motocyklowy dziecięcy należy dokładnie zmierzyć obwód głowy dziecka. Można to zrobić zwykłą miarką zaczynając od czoła i przechodząc wokół głowy nad uszami. Rozmiary kasków dla dzieci najczęściej wyrażane są w centymetrach dlatego ten sposób mierzenia będzie najlepszy.