Cechy dobrej opony zimowej

Kończąca się jesień to idealny moment na to, aby bardzo poważnie pomyśleć o zimowych oponach. W końcu bez nich zima w samochodzie będzie pod znakiem wielu niebezpieczeństw. Niestety wybranie dobrych zimowych opon jest niezwykle trudne. Wymaga to poznania przede wszystkim cech, którymi powinny się takie opony charakteryzować.

Trwałość i niezawodność

Najważniejszą cechą każdej zimowej opony jest po pierwsze jej efektywność, czyli inaczej mówiąc poziom przyczepności, którą generuje podczas zimy. W końcu zima to przede wszystkim niska temperatura, śnieg, a nawet lód. Nie można jednak zapominać również o tym, że opona zimowa musi posiadać nieco większą niż wersja letnia odporność na zużywanie. Przykładowo opony Dębica Frigo 2 opinie w tych punktach posiada wzorowe – sprawdź na https://www.sklepopon.com/model-opony/debica-frigo-2. Dzięki odpowiedniej mieszance gumy zachowuje właściwą wytrzymałość, a specjalnie zaprojektowane rowki pozwalają na zachowanie o wiele większej przyczepności nawet w najtrudniejszych warunkach drogowych.

Odpowiednia cena

Nie można jednak zapominać o tym, że opona zimowa to najczęściej bardzo wysoka cena. A to jest właśnie ten powód, dla którego wielu kierowców albo do ostatniej chwili odwleka jej zakup, albo też całkowicie tego unika, zdając się przez cały rok na opony letnie. Na szczęście opona dębica frigo 2 opinię posiada bardzo dobrą również pod kątem ceny. Jako że jest to produkt polski, produkowany w Polsce, jego cena jest znacznie niższa niż opon zagranicznych. A dzięki temu, że firma dębica związana jest z zagraniczną marką, zachowuje światowe standardy wykonania.