Chińskie quady – za i przeciw

cfmotoChińska motoryzacja powoli wdziera się na rynki europejskie i pragnie je zwojować z wykorzystaniem swoich podstawowych atutów, do których należy doskonałe kopiowanie znanych rozwiązań, niskie ceny oraz dostęp do oryginalnych części za naprawdę śmieszne pieniądze. Czy ten koncept jest się w stanie przyjąć w Polsce, gdzie jednak dominacja i prestiż marek japońskich jest tak mocno ugruntowany? Obserwacje pokazują jednoznacznie, że tak i nie jest to wcale związane wyłącznie z niskimi cenami pojazdów z Chin.

Atuty chińskich quadów

Chińskie quady cechują się, niezależnie od producenta, kilkoma charakterystycznymi i spajającymi je elementami:

– niska cena pojazdu; nawet 1/3 ceny pojazdów z rynku japońskiego,
– dostępność części i ich cena – w Europie działa wiele firm partnerskich zajmujących się importem i dystrybucją oryginalnych podzespołów do pojazdów CFmoto i innych marek,
– atrakcyjne wyposażenie dodatkowe: pługi, gąsienice, kufry – bardzo często oferowane w wersji podstawowej wyposażenia,
– niezawodność i doskonałe powielanie rozwiązań czołowych producentów.

Najważniejszym elementem eksploatacji jest dostępność do podzespołów. Przykładowo wszystkie części do quada cf moto można nabyć w polskich sklepach, pochodzą one z oryginalnej dystrybucji producenta.
Co istotne, wszystkie części cf moto można również nabyć w internecie bezpośrednio od producenta lub certyfikowanych importerów.