Czym powinna się cechować dobra kurtka motocyklowa?

rebelhorn cubby iiKurtki i kombinezony motocyklowe stanowią podstawowe wyposażenie każdego motocyklisty. Podstawowa, motocyklowa kurtka tekstylna ma chronić przede wszystkim przed zimnem, deszczem oraz wiatrem. Zamontowany w obrębie pleców oraz rękawów wymienny protektor stanowi ochronę ciała w razie upadku, chroniąc szczególnie przed urazami wynikającymi z sunięcia po asfalcie. Modeli i producentów jest bardzo wiele. Obecnie standardem jest protektor-żółw, czyli obejmujący przede wszystkim grzbiet, kończyny górne oraz boki tułowia.

Pod jakim kątem dobierać kurtki dla motocyklistów?

Kurtki motocyklowe powinny być przede wszystkim wykonane z trwałych materiałów i uszyte ze zwracaniem uwagi na specyfikę wykorzystania. Najczęściej stosowanym materiałem jest poliester i nylon – atutem tej dwójki jest lekkość, niska cena oraz możliwość efektywnego dopasowania materiałów. Standardowa kurtka składa się z kilku warstw. Pod zewnętrzną znajduje się specjalna membrana, która ma ochraniać wywietrzniki służące do chłodzenia ciała w trakcie upalnych dni. W chłodniejsze dni pod membraną można przypiąć poszewkę, chroniącą jeszcze skuteczniej przed wiatrem i niskimi temperaturami.

Czy koniecznie drogą kurtkę?

Nie ma takiej potrzeby. Kupno dobrej kurtki powinno być związane nie tyle z ceną, ale z oczekiwaniami oraz opiniami na temat poszczególnych produktów. Produkty takie jak rebelhorn cubby ii oraz niektóre produkcje Dainese cechują się atrakcyjną ceną przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości.