Czym tak naprawdę jest niewidzialna wycieraczka?

Coraz więcej mówi się o czymś takim, jak niewidzialna wycieraczka. Czy takie coś w ogóle jest możliwe? Mówi się o tym w perspektywie kropli deszczu spadających na szybę. Każda osoba wie, że deszcz potrafi stanowić nie lada przeszkodę do pokonania. Dzięki temu, że istnieje coś takiego, jak niewidzialna wycieraczka, można samodzielnie ułatwić sobie pokonanie trasy.

Preparat do nałożenia

Niewidzialna wycieraczka w płynie jest łatwa w aplikacji. Aczkolwiek, należy się do tego przyłożyć. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że cała powierzchnia szyby będzie bardzo mocno chroniona. Zanim jednak preparat zostanie nałożony, całą szybę należy oczyścić. Potem trzeba całość osuszyć. Jeżeli ktoś ma tylko możliwość, cały zabieg powinien zostać wykonywany pod dachem. Dzięki temu nie trzeba będzie przejmować się warunkami atmosferycznymi. Po nałożeniu niewidzialnej wycieraczki, należy chwilę odczekać. Do momentu aż na szybie pojawi się biały nalot.

Dobra ochrona na szybę

Potem należy wziąć suchą mikrofibrę (najlepiej nową), aby wypolerować całą szybę. Czy takie działania się opłacają? Oczywiście, że tak. Dzięki temu tworzy się powierzchnia hydrofobowa (więcej o niej dowiesz się na stronie: https://shiningcar.pl/niewidzialne-wycieraczki), która ma zdolności „odpychające” krople deszczu. Te będą szybko spływać z szyby. Nie trzeba będzie przejmować się notorycznym włączaniem wycieraczek – w szczególności, jeżeli ma się do czynienia z ulewą, których nie brakuje w Polsce. Wszystko to wykonywane jest dla poprawienia swojego własnego komfortu podczas jazdy samochodem w różnych warunkach.