Dlaczego diagnostyka komputerowa jest dziś tak istotna?

Nowoczesne samochody są pełne elektroniki i różnych udogodnień, które na co dzień ułatwiają i umilają jazdę kierowcy i pasażerom. Jednak w przypadku awarii, elektroniczny układ sterujący utrudnia serwisowanie auta. Niemal każde wykrycie usterki wiąże się z wykonaniem diagnostyki komputerowej. Dlaczego jest ona tak ważna i jakich informacji dostarcza?

Możliwości jakie daje komputer pokładowy

Elektroniczny układ sterujący, nazywany popularnie komputerem pokładowym lub samochodowym, pełni wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim zbiera informacje dotyczące codziennego działania samochodu, np. ile wynosi średnie spalanie. Monitoruje również ciśnienie w oponach oraz poziom paliwa w baku.

nowe volvo prosto z salonu
Volvo prosto z salonu

Jedną z najważniejszych i najbardziej przydatnych korzyści płynących z posiadania w samochodzie komputera pokładowego jest możliwość gromadzenia w pamięci wiadomości o usterkach i błędach wykrytych podczas jazdy. Nowe samochody Volvo sprzedawane w Polsce od początku 2002 roku obligatoryjnie wyposażone są w złącze OBD, które umożliwia podłączenie komputera pokładowego do zewnętrznego komputera oraz sczytanie zapisanych w nim błędów. Dzięki temu serwisant jest w stanie zdiagnozować powstałą, niewidoczną lub nieodczuwalną podczas jazdy, usterkę.

Diagnostyka komputerowa przeprowadzona w oparciu o informacje pozyskane z komputera pokładowego pozwala w dokładny sposób zapoznać się z usterkami i błędami. Ponadto daje znacznie więcej wiadomości o samochodzie niż nawet najbardziej dokładne oględziny na kanale lub podnośniku.

Dlaczego warto diagnozować samochody Volvo o autoryzowanym serwisie?

mechanik serwisu volvoRynek oferuje wiele modeli nowych samochodów Volvo, jednak jako przedstawiciele tej samej marki, posiadają one dużo wspólnych, zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że diagnostyka i naprawa tych aut wymaga ogromnej wiedzy i umiejętności ze strony diagnostów i mechaników. Warto więc korzystać z usług autoryzowanych stacji diagnostycznych i serwisów, min. Nord Auto Volvo – www.nordauto-olsztyn.volvocars-partner.pl, w których samochodami zajmują się wysoce wykwalifikowani specjaliści.