Dlaczego warto stosować zimowe opony?

Wraz z nastaniem pierwszych poważnych oznak jesieni, coraz większa ilość kierowców poważnie zastanawia się nad tym, aby wykonać zmianę opon u wulkanizatora na zimowe. Dlaczego właściwie warto taką wymianę zrobić i co dokładnie dają zimowe opony?

Dlaczego warto wymieniać opony?

Wraz ze zmianą pory roku na jesienną, a potem na zimową, znacznie zwiększa się przede wszystkim wilgotność powietrza, a także jego temperatura. Powoduje to, że zmieniają się warunki pracy opon. Skutkiem tego jest pogorszenie się pracy opon letnich, które nie są przygotowane do takich temperatur oraz oczywiście tracą przez to przyczepność.
Aby temu przeciwdziałać, konieczne jest zmienienie opon np. na model Nokian WR A4 z oferty Sklep Opon, które są znacznie lepiej przystosowane do pracy w jesiennych i zimowych warunkach, co powoduje, że zachowują one odpowiednio dobrą jakość pracy, co z kolei przekłada się na znacznie lepszy poziom bezpieczeństwa.

Czy warto zwlekać?

Czy jeśli takie opony jak Nokian WR A4 powodują zwiększenie bezpieczeństwa jazdy autem, to czy powinno się je zakładać możliwie najwcześniej? Okazuje się, że jednak nie do końca, ponieważ nie zawsze takie opony będą ekonomicznym rozwiązaniem.
Opona zimowa ma to do siebie, że w temperaturze powyżej około 6-7 stopni ulega bardzo szybkiej degradacji. Dlatego też, nawet jeśli nadeszła już jesień, lecz temperatura jest powyżej tej odpowiedniej dla opony zimowej wartości, lepiej pozostać w dalszym ciągu na oponie letniej. Dopiero gdy temperatura powietrza dostatecznie zmaleje, można zmienić je na zimowe.