Dobry kask motocyklowy czyli jaki?

Bezpieczeństwo na drodze to podstawa. Niezależnie od tego czy podróżujemy samochodem czy motocyklem. W przypadku jednośladów podstawowym, a przy tym wymaganym przez przepisy prawa, elementem bezpieczeństwa jest kask motocyklowy. Wybór kasku to kwestia indywidualna każdego motocyklisty, bezpieczeństwo jednak jest najważniejsze.

Różne typy kasków

Na rynku kasków motocyklowych znajdziemy cały szereg modeli dopasowanych do różnorodnych potrzeb i upodobań klientów. Kaski motocyklowe występują w kilku podstawowych typach:
– kaski integralne
– kaski otwarte
– kaski typu jet
– kaski szczękowe
– kaski modułowe
– kaski typu orzeszek
– kaski crossowe
Wybór odpowiedniego typu kasku zależy przede wszystkim od rodzaju motocykla.

Funkcjonalność ważniejsza niż design

Współcześni motocykliści oczekują od kasku czegoś więcej niż atrakcyjny i przyciągający wzrok wygląd. Najważniejsze są funkcjonalność i bezpieczeństwo. Zewnętrzna część kasku motocyklowego wykonana musi być z wytrzymałych materiałów, a przy tym być na tyle lekka by nie powodować dyskomfortu w czasie jazdy.
Ważnym elementem, zwłaszcza w kaskach integralnych jest szybka. To ona odpowiada za widoczność w czasie jazdy, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych.

Kolejnym czynnikiem decydującym o funkcjonalności, ale także bezpieczeństwie kasku jest wentylacja. Współczesne kaski motocyklowe wyposażone są w kilka wlotów powietrza. Ich zadaniem jest usuwanie gorącego powietrza oraz odparowywanie szybki.