Gdzie ścigać się amatorsko samochodem?

W Polsce jest wielu fanów sportów motorowych, ze szczególnym uwzględnieniem wyścigów samochodowych oraz motocyklowych. W wielu przypadkach osoby takie chciałyby móc się amatorsko ścigać. Niestety do niedawna sytuacja ta była dość mocno utrudniona.

Czy można ścigać się w przestrzeni publicznej?

Oczywiście odpowiedz na to pytanie jest dość prosta: „Nie. Nie można ścigać się w przestrzeni publicznej”. Jednak amatorzy wyścigów mogli poczuć się w tym aspekcie nieco pokrzywdzeni. Dla zawodowego wyścigu można zamknąć kilka ulic na dłuższy czas, podobnie sprawa ma się z wyścigami biegowymi lub kolarskimi, zarówno tymi zawodowymi, jak i amatorskimi. Dla wyścigów samochodowych amatorskich zawsze jednak było czerwone światło.

Gdzie się ścigano?

Kończyło się tak, że w wielu miejscach w kraju dochodziło do nielegalnych wyścigów, które oczywiście były zwalczane przez policję. Co prawda ściganie się na zwykłych niezabezpieczonych drogach nie jest dobrym rozwiązaniem, to w jakimś sensie można zrozumieć osoby, które na takie rozwiązanie się decydowały.

Co można zrobić obecnie?

Obecnie na szczęście powstała infrastruktura, która umożliwia ściganie się w warunkach, które są bezpieczne dla kierowców wyścigowych amatorskich oraz dla zwykłych użytkowników dróg. Mowa oczywiście o czymś takim jak wyścigowy tor Poznań jest największym miastem w Wielkopolsce i posiada własny tor wyścigowy, na który można przyjechać samochodem lub motocyklem. Tor poznański pozwala również na organizowanie większych imprez, takich jak wyścigi.

Tor Poznań – wykup usługę na Autonator.pl