Głęboki oddech, czyli wydech Akrapovic w praktyce

Być może dla motoryzacyjnego laika sama nazwa „Akrapovic” brzmi nieco egzotycznie, jednak dla pasjonatów tej gałęzi gospodarki mówi ona bardzo dużo. Oczywiście trzeba przyznać, że marka ta jest znana dopiero od lat 90 ubiegłego wieku, ale przez ostatnie 20 – 30 lat, chyba każdy zdążył się z nią zaznajomić.

Skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy?

Wydech Akrapovic to rozwiązanie, które powstało w Słowenii, dzięki inicjatywie wyjątkowego człowieka o tym nazwisku: Igora Akrapovica. Rozpoczynał on swoją karierę jako producent gotowych wydechów dla znajomych, po czym – jak prawdziwy profesjonalista – przeszedł do wyścigów. Dopiero 10 lat później (po koszmarnym wypadku) zajął się on tym, co robił najlepiej, czyli produkcją układów wydechowych dla motocykli.

Co wyjątkowego jest w Akrapovicu?

Odpowiadając na pytanie zawarte w śródtytule: przede wszystkim materiały, z którego zostały wyprodukowane jego układy wydechowe. Gdy w latach 90 producenci skupiali się na rozbudowie kolejnych konstrukcji stalowych, ten producent postawił na wydechy Akrapovica ze stali nierdzewnej i tytanu. Jednym słowem – zamiast iść utartą ścieżką, postanowił on stworzyć coś nowego, co odpowiadałoby oczekiwaniom Klientów na całym świecie.

Podsumowanie

Wydechy Akrapovica to nie jedyne jego produkty dostępne na rynku. Stworzona przezeń marka jest dziś jednym z najpopularniejszych producentów wielu innych elementów, w tym np. tłumików. Firma Akrapovica jest przykładem na to, że bardzo dobre marki tworzą się w oparciu o pasję i intelekt, a nie o duże zasoby pieniędzy.