Gokarty również mają zasady

Przyjście na tor kartingowy, by się wyszaleć oraz poczuć prędkość to bardzo dobry i bezpieczny pomysł. Warto jednak mieć świadomość, że na torach panują pewne zasady, których nie można łamać. To dzięki zachowaniu tych zasad zabawa na torze jest bezpieczna. O czym trzeba pamiętać przychodząc an gokarty? 

Strój ma znaczenie

Bardzo ważny jest odpowiedni strój. Buty muszą być wygodne i sportowe. Zupełnie nie nadają się do jazdy buty na obcasach. Męskie buty, które są sztywne również nie będą wygodne. 

Każdy z uczestników jazdy na gokartach w Radomiu po tym torze: https://go-racing.pl/31-tor-kartingowy-radom otrzymuje kombinezon oraz kask, którego zadaniem jest zabezpieczenie głowy. Bardzo ważne jest związanie długich włosów. Upięte oraz schowane pod ubraniem włosy nie stanowią niebezpieczeństwa. 

Rękawice mają za zadanie zapewnić stabilne trzymanie kierownicy. Po pewnym czasie ręce mogą zacząć się ślizgać, co powoduje, że trzymanie kierownicy nie jest wygodne.  

Zasady jazdy

Rekreacyjne gokarty w Radomiu mogą osiągnąć 75 km/ h. Wydaje się, że nie jest to zawrotna prędkość. W końcu na ulicach dużo częściej poruszamy się z większą prędkością. Trzeba jednak pamiętać, że budowa gokartu bardzo różni się od klasycznego samochodu osobowego. Gokarty są niskie i twarde. Hamulce mają wyłącznie na tylne koła. Warto wiedzieć, że gokarty nie mają pasów bezpieczeństwa, dlatego bardzo ważna jest pozycja kierowcy. Ręce przez cały czas muszą być na kierownicy. 

Trzeba wiedzieć, że zasady poruszania się po torze gokartowym różnią się od jazdy ulicami miasta. Biorąc zakręt na torze nie trzymamy się jednej strony toru. W zakręt wchodzimy od strony zewnętrznej, następnie przechodzimy na wewnętrzną część toru, by skończyć manewr na stronie zewnętrznej.