Idealna kurtka na motocykl – jak ją dopasować?

Każdy profesjonalny i początkujący motocyklista chce w swojej kurtce motocyklowej czuć się nie tylko bardzo wygodnie, ale również wyglądać świetnie. Kurtka na motocykl musi być oczywiście bezpieczna i chronić ciało przed urazami oraz prądem powietrza, dlatego też w wielu przypadkach walory estetyczne schodzą na drugi plan.

Na co zwracać uwagę wybierając kurtkę motocyklową

Wybierając kurtkę warto zwracać uwagę na jej kolor, jakość zastosowanych materiałów i wykonanie. Wielu motocyklistów dużo uwagi zwraca także na ilość dostępnych gadżetów. Dużą popularnością cieszą się kurtki motocyklowe z Moto-Tour.com.pl, które w tylnej części posiadają specjalne kieszenie na tzw. camel bag. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale w przypadku kurtek motocyklowych bardzo ważną kwestią jest ich kolor. Ogólnie sugeruje się, aby motocykliści nosili jasne stroje i białe kaski, dzięki czemu znacząco poprawia się ich widoczność na szarej nawierzchni.

Dobieranie kurtki motocyklowej – cenne porady

Kurtkę motocyklową najlepiej przymierzyć przed zakupem, dlatego też rozsądniejszym wyjściem jest zakup w sklepach stacjonarnych. Zakupy online są bardzo wygodne i można zaoszczędzić sporo gotówki, niestety trudniej będzie dopasować idealną kurtkę do swojej sylwetki. Zaleca się również, aby kurtkę kupować wraz z kompletem razem z spodniami. Przy takich zakupach mamy zawsze 100% pewność, że obie te części da się ze sobą idealnie spiąć. Mierząc kurtkę należy wyciągnąć swoje ręce do przodu. Przy dobrze skrojonej kurtce motocyklowej rękawy nie powinny odsłaniać nadgarstków.