Idealny motoryzacyjny prezent

Znalezienie idealnego prezentu to naprawdę wielka sztuka. Tym bardziej staje się to imponujące, gdy znajdzie się go dla kogoś, kto posiada dość nietypowe jak na prezent zainteresowania. Dobrym tego przykładem jest ktoś, kto pasjonuje się motoryzacją. No bo w końcu co można takiej osobie kupić? Kolejne skarpetki lub sweter? Jak się okazuje, rewelacyjną propozycją może być jazda autem na torze w Łodzi. Na czym polega ta atrakcja?

Na czym polega taki prezent?

Jazda po torze samochodem jest czymś, czego nie daje się komuś w prezencie na co dzień. Powoduje to, że jest to prezent naprawdę bardzo wyjątkowy oraz szczególny, ponieważ z pewnością pozostanie na długo w pamięci każdego obdarowanego. Na czym jednak polega?

Ktoś, kto otrzymał taki prezent, musi się stawić na torze w Łodzi w wyznaczonym dniu, oraz o odpowiedniej godzinie. Najpierw przejdzie krótkie szkolenie z zakresu jazdy po torze, z odpowiednich zachowań oraz reguł. Następnie odbędzie się krótkie szkolenie z obsługi samochodu, którym nie będzie jednak zwykły cywilny pojazd, lecz prawdziwa sportowa bestia pokroju Ferrari lub Lamborghini. Po tym zapoznaniu kierowca zostaje już sam na sam z samochodem.

Nie da się ukryć, że prezent ten jest niezwykły z wielu powodów. Po pierwsze sama jazda po torze sprawia naprawdę wiele radości. Po drugie jednak jazda po nim takim autem, którego sam widok zapiera dech, jest czymś niezwykłym. Tor to miejsce, gdzie nie ma limitu prędkości, więc sportowy wóz może zostać w pełni wykorzystany, co jeszcze bardziej podnosi radość z takiego prezentu. Dla fana motoryzacji będzie to zatem coś, co z pewnością stanie się najlepszym prezentem w życiu.

Czy nie jest to prezent zbyt niebezpieczny?

Pomimo jednak tego, jak efektowny i niezwykły jest to prezent, nadal wiele osób, które zastanawiają się nad jego wykupieniem i wręczeniem, obawia się tego, że będzie to coś zbyt niebezpiecznego. W końcu mowa tu o torze wyścigowym, czyli miejscu, gdzie z ogromnymi prekościami zawodowcy walczą o setne sekundy w wyścigach. Nie można także zignorować faktu, że prezent będzie odbywał się w samochodzie wartym ponad milion złotych, co już samo w sobie może onieśmielać i być powodem ryzyka wypadku. Czy jest to więc bezpieczne? Jak się okazuje tak, ponieważ tory wyścigowe zaprojektowane są w ten sposób, aby nawet ewentualna pomyłka i powstały w jej wyniku poślizg, nie oznaczały rozbicia, lecz jedynie nieco wstydu. Liczne pułapki z piaskiem, czy też wyasfaltowane pobocza pozwalają nawet w przypadku utraty kontroli nad pojazdem, skutecznie go wyhamować i zatrzymać. Co więcej, takie pojazdy z racji tego, że są projektowane pod wyczynową jazdę, w trakcie prowadzenia ich po torze są bardzo przewidywalne i komfortowe, więc nawet ktoś, kto nie ma większego doświadczenia w jeździe po torze, powinien sobie z nimi stosunkowo dobrze poradzić.

Podsumowanie

Szukając idealnego prezentu dla fana motoryzacji, nie ma się wielu możliwości wyboru. Warto więc zdecydować się na ten pewny, czyli wręczenie przejażdżki po torze w luksusowym sportowym samochodzie.