Jak konserwować wyczyścić opony?

Nowe opony charakteryzuje się przede wszystkim doskonałą przyczepnością, nowym bieżnikiem oraz idealną czystością. Na szczęście stosując odpowiednie praktyki, nawet po intensywnym użytkowaniu opon można przywrócić je do stanu nowości.

Od czego zacząć?

Czyszczenie opon zawsze należy zacząć od ich porządnego umycia i wysuszenia. To należy pamiętać o tym, że wszystkie stosowane do tego celu preparaty, powinny być nanoszone na suche oraz chłodne opony. Wszystkie prace najlepiej będzie przeprowadzać miejsce stosunkowo zacienionym, ponieważ słońce zbyt mocno nagrzewa guma opon, ogromnie utrudnia aplikacje preparatów. Bardzo często nakładanie środków pielęgnacyjnych na opony wymaga precyzji i dokładności, jednak uzyskane efekty z całą pewnością warto się całego włożonego w pracy wysiłku. Aby osiągnąć zamierzone efekty, wszystkie preparaty powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta.

A o czym nie możemy zapominać?

Czyszczenie opon, choć jest proste, może być bardzo czasochłonne. Dodatkowo, jeżeli w czasie pracy pominiemy pewne i dość istotne kwestie, wówczas możemy doprowadzić do uszkodzenia pewnych elementów samochodu. Należy to przede wszystkim pamiętać o tym, aby preparaty nie były nakładane na bieżnik opony i tarcze hamulcowe, jeżeli są to produkty inne niż docelowo przeznaczone do stosowania w tych właśnie miejscach. Środki czyszczące i konserwujące przeznaczone do opon są bardzo śliskie, ich obecność na bieżniku lub tarczy może doprowadzić do poważnego wypadku.