Jak mądrze serwisować azjatyckie auto

Kupując samochód, niezależnie od tego, czy będzie on nowy, czy też używany, wielokrotnie stajemy przed pytaniem, w jaki sposób należy go serwisować. Zadajemy sobie wówczas pytanie, jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze: autoryzowany punkt serwisowy czy może raczej zaprzyjaźniony mechanik na naszym osiedlu? Odpowiedź na to pytanie nie zawsze jest prosta i zazwyczaj zależy od ceny oraz wieku auta, ponieważ usługi ASO przeważnie są droższe. Jednakże warto się na nie zdecydować nie tylko w przypadku maszyn prosto z salonu.

Warto zwrócić uwagę na specyfikę marki i kraj jej pochodzenia

O ile nie jest trudno znaleźć dobry serwis Hyundai Warszawa, o tyle już wielu prywatnych mechaników nie radzi sobie z samochodami pochodzącymi z Azji, a w szczególności z tymi produkcji południowokoreańskiej. Choć są znakomite i bardzo mało awaryjne, to w przypadku napraw lub wymian eksploatacyjnych, dostęp do wielu podzespołów jest znacznie utrudniony i wymaga nie tylko specjalistycznego sprzętu, ale także ogromnej fachowej wiedzy. Dodatkowo w ASO zdecydowanie łatwiej uzyskać gwarancję na naprawy, a serwisowane w ten sposób samochody w przyszłości można korzystniej odsprzedać.

serwis hyundai Warszawa

Ceny wcale nie muszą być przeszkodą

Duża konkurencja na rynku sprawiła, że w Stolicy mieści się kilka różnych punktów ASO Hyundai Warszawa, dzięki czemu ceny w nich spadły w ostatnich latach do rozsądnego i dostosowanego do portfeli klientów poziomu. Widoczna jest za to różnica w jakości usług, która w autoryzowanych serwisach zazwyczaj jest zdecydowanie wyższa niż gdzie indziej. Dlatego warto, chociaż rozważyć takie rozwiązanie.