Jak nakleić folię ochronną

Naklejanie ochronnej foli na szybę auta wbrew pozorom zajęciem bardo trudnym nie jest. W pierwszej kolejności należy pamiętać o przygotowaniu w odpowiedni sposób podłoża, na którym umieszczona zostanie folia ochronna (przykład na Car-Spa). Podłoże należy dokładnie umyć i odtłuścić – najlepiej przy wykorzystaniu preparatów bazujących na alkoholu a nie benzynie. Następnie należy folię odkleić od tekturki na jakiej fabrycznie została umieszczona. Aby to wykonać szybko i prosto, bez uszkodzeń warstwy ochronnej należy zrosić folię wodą od strony pokrytej klejem. Warto pamiętać, że podczas aplikacji foli na wybrane miejsce klej przez cały czas musi być mokry. Po odklejeniu od tektury folię należy przyłożyć do wybranego podłoża oraz odpowiednio ustawić. Ostatnim etapem klejenia ochronnej foli jest wypchnięcie wody zgromadzonej pod powierzchnią folii. Najlepiej czynność te wykonać począwszy od środka powoli zmierzając ku jej krawędzi.

Oto kilka wskazówek ułatwiających naklejanie folii:

  • do wody warto dodać kilka kropel szamponu,
  •  przed odklejeniem folii od tekturki warto zmoczyć wszystko co podczas naklejania będzie miało styczność z ochronną folią,
  •  podczas usuwania wody należy zadbać o to, aby ani kropla nie była przy tym pominięta, w przeciwnym razie folia nie zostanie poprawnie przyklejona, co w konsekwencji doprowadzi do tego, że szybko się odklei.

Czasem przy naklejaniu foli pojawić się mogą liczne problemy. Jeśli zaważymy pojawiające się jakieś większe nierówności podłoża, dla osiągnięcia zamierzonego efektu folię należy podgrzać opalarką lub suszarką.