Jak przygotować się do wizyty u blacharza?

Wiadomo, że w przypadku wypadku lub stłuczki konieczna jest wizyta w warsztacie samochodowym, by usunąć wszystkie uszkodzenia. Do takiej wizyty lepiej się przygotować, by można było podejmować racjonalne decyzje.

Musisz wiedzieć czego chcesz

Przed wyborem konkretnego zakłady blacharskiego należy najpierw sprawdzić jego opinie na internecie, terminowość wykonywania usług, ich jakość i koszty. Po porównaniu kilku ofert należy wybrać tą, która najbardziej spełnia oczekiwania. 
Na wizytę u blacharza trzeba być przygotowanym. Po pierwsze trzeba wiedzieć jakie usługi chcemy wykonać, po drugie jakie środki finansowe chcemy przeznaczyć na naprawę.

Dobry blacharz samochodowy po dokonaniu oględzin nadwozia powinien przedstawić kilka wariantów naprawy i różnice w kosztach. 

Trzeba mieć świadomość, że żaden dobry blacharz samochodowy Warszawa nie dokona ostatecznej wyceny kosztów podczas pierwszej wizyty. Może dokonać tylko wstępnej wyceny. Na ostateczny koszt wpływ będzie miała zastosowana technologia, użyte materiały. Często zamiast klepania elementów nadwozia bardziej opłacalne jest wymienienie elementu na nowy lub używany. W przypadku elementu używanego trzeba uwzględnić fakt, że lakiernik będzie musiał dobrać lakier i pomalować konkretny element. O tym wszystkim powinien poinformować blacharz po dokonaniu diagnozy uszkodzeń.

Bardziej skomplikowana jest sprawa w wypadku napraw korozyjnych. Użytkownik samochodu powinien mieć świadomość, że nawet niewielkie ślady rdzy świadczą o postępującym procesie korozji. Chcąc skutecznie zabezpieczyć elementy blacharskie, blacharz musi wykonać prace wymagające większej ingerencji. Wyszlifowanie plamki i jej polakierowanie do działanie krótkoterminowe, które w przyszłości spowoduje większe koszty. 

Zawsze ostateczna decyzja o wyborze technologii i środków należy do klienta, a blacharz powinien udzielić gwarancji na wykonane usługi.