Jak uruchomić i prowadzić gokart w Poznaniu?

Jazda gokartem jest przyjemna i łatwa. Gdy zrozumiesz podstawy, możesz pokonać nawet najtrudniejszy tor gokartowy i odjechać z uśmiechem na twarzy. Czy jesteś gotowy, aby dowiedzieć się, jak zacząć i prowadzić gokarta? Jeśli tak, to czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć. Tutaj omówimy wszystkie ważne elementy jazdy gokartem.

Jaki sprzęt jest potrzebny do jazdy gokartem?

Ponieważ uczysz się jeździć gokartem, musisz też nosić odpowiedni sprzęt ochronny. Najważniejszym z nich jest oczywiście kask, ale kombinezon wyścigowy, rękawice i ochrona oczu są również niezbędne. Musisz też upewnić się, że masz wystarczająco dużo paliwa w baku, a także kilka dodatkowych kompletów rękawic i uchwyt na kubek, w którym możesz nosić napoje i przekąski.

Bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek podczas jazdy gokartem

Kiedy nauczysz się jeździć gokartem, szybko zdasz sobie sprawę, że bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. Zdrowy rozsądek jest zawsze ważny przy obsłudze maszyn, ale szczególnie wtedy, gdy uczysz się jeździć gokartem w Poznaniu.

Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać: 

  • gdy jesteś na torze, musisz pozostać na właściwym pasie ruchu,
  • gdy zobaczysz przed sobą samochód, który jedzie szybciej od Ciebie, zjedź na pobocze. Nie musisz hamować ani nawet zwalniać, po prostu zjedź na pobocze i pozwól samochodowi przejechać.

Jak sterować gokartem?

Być może widziałeś filmy na YouTube lub czytałeś artykuły o prowadzeniu gokarta https://autonator.pl/tor/poznan-kartingowy, ale tak naprawdę zaczniesz prowadzić gokarta w ten sam sposób, w jaki prowadzisz samochód wyścigowy: stopami na pedałach, a rękami na kierownicy.

Na początek usiądź w fotelu i wyreguluj kierownicę tak, abyś mógł się jej wygodnie trzymać. Następnie należy ćwiczyć samodzielne sterowanie maszyną, aż do momentu, gdy będzie można prowadzić ją bez pomocy. Przewodnik dla początkujących po gokartach Poznań znajdziesz na naszej stronie internetowej.