Jak używać politury samochodowej?

Auto politura jest specjalnym środkiem, który pozwala szybko poprawić wygląd lakieru w aucie. Dzięki temu zadbamy o głębie koloru i usunięcie drobnych zarysowań. Co ciekawe, zarówno kierowcy, jak i specjaliści w warsztatach korzystają z takich produktów. Politura samochodowa jest niezwykle łatwa w użyciu. Jak z niej skorzystać? O czym warto wiedzieć? Co oferuje rynek?

Aplikacja politury samochodowej

politura do autPolitura do samochodu to produkt, który możemy aplikować samodzielnie. Zazwyczaj producenci dopuszczają użycie preparatu jako wierzchniego produktu nabłyszczające lub jako podkładu pod wosk. Jak nałożyć auto politurę? Na samym początku powinniśmy wyczyścić i odtłuścić karoserię. W tym wypadku pomocne są roztwory alkoholu izopropylowego i dedykowane cleanery. Po wstępnym przygotowaniu, przechodzimy do nałożenia politury. Aplikacja zazwyczaj odbywa się za pomocą aplikatora lub ściereczki z mikrofibrą. Naszym zadaniem jest naniesienie cienkiej warstwy politury na lakier auta. Całość wykonujemy krzyżowymi lub kolistymi ruchami. Kolejny etap to odczekaniu kilku chwil, tak aby politura zawiązała się z lakierem. Po tym czasie wykonywane jest polerowanie.

Konieczne jest stosowanie ściereczki z mikrofibry i okrężnych ruchów. Czynność powtarzamy tak długo, aż nałożymy preparat na całą karoserię.

Politura samochodowa

Pamiętajmy o tym, że politura do samochodu jest dostępna w internetowym sklepie jak Shining Car. W tym miejscu każdy kierowca znajdzie idealne kosmetyki do swojego pojazdu. Przystępne ceny i szeroki wybór zachęcają do zakupu.