Jak wybrać dobry kufer motocyklowy?

Każdy motocyklista wie, jak ważny jest dobór odpowiednich akcesoriów, z których można korzystać podczas codziennej jazdy. Jednym z takich elementów są między innymi kufry na motocykle. Ich dostępność na rynku jest ogromna, co dodatkowo wprowadza zamieszanie i sprawia, że początkujący motocyklista zastanawia się „jakie wybrać kufry na motocykl?”. Zanim wybierzesz jedno z setek akcesoriów, zwróć uwagę na kilka cech, które są kluczowe podczas korzystania z nosidełka.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kufra ?

Przy wyborze kufrów motocyklowych należy również zwrócić uwagę na ich trwałość i szczelność. Najlepsze kufry mają zazwyczaj zamek na klucz, który chroni kask podczas jazdy, a także wtedy, gdy chcesz zaparkować i wyjechać na jakiś czas. Dokonując zakupu, warto wybrać kufer, który charakteryzuje się dodatkowym zamkiem antykradzieżowym.

Warto też zwrócić uwagę na kwestię montażu. Montaż kufra może być kłopotliwy i powodować poważne problemy. Na szczęście w wielu sklepach można znaleźć kufry, które charakteryzują się łatwym montażem i demontażem. Zestaw bagażnika dostarczany jest z ramą dostosowaną do modelu roweru.

Rozmiar i kształt kufra

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na rozmiar i kształt kufra przed jego zakupem. Dobry kufer powinien być w stanie pomieścić kaski samego motocyklisty, jego pasażera oraz kurtki. Kierowcy, którzy nie lubią zabierać ze sobą pasażerów, powinni zaopatrzyć się w bagażnik o pojemności minimum 37 litrów, natomiast motocykliści, którzy najczęściej podróżują z drugą osobą, powinni zaopatrzyć się w bagażnik o pojemności 46 litrów. Ponadto należy pamiętać, że bagażniki często różnią się kształtem. Obecnie na rynku można kupić różne kształty, ale warto zwrócić uwagę na to, że im bardziej nieregularny kształt bagażnika, tym trudniej będzie zapakować wszystkie niezbędne przedmioty i akcesoria.