Jak wybrać miernik grubości lakieru?

Aby kupić samochód z drugiej ręki, który jest pewny i nie posiada żadnych ukrytych wad, należy posiadać jedną z dwóch rzeczy: stosowną wiedzę na temat motoryzacji i mechaniki lub tez miernik lakieru. Oczywiście kupno tego urządzenia jest łatwiejsze niż zdobywanie latami wiedzy i doświadczenia mechanicznego, jednak mimo to zakup takiego miernika wymaga nieco zachodu. Czym powinny charakteryzować się dobre mierniki lakieru?

Przede wszystkim dokładność

 

Najważniejszą cechą, którą powinien charakteryzować się dobrej jakości miernik grubości lakieru jest odpowiednio duża dokładność. Różnice pomiędzy lakierem oryginalnym, a tym kładzionym ręcznie potrafią sięgać tysięcznych części milimetra, dlatego posiadany sprzęt musi być na tyle dokładny, aby te niewielkie różnice wychwycić.

Po drugie uniwersalność

 

Drugą bardzo ważną cechą jest współdziałanie ze wszystkimi materiałami z których może być produkowane poszycie samochodu. Najtańsze modele ograniczają tę możliwość jedynie do jednego materiału. Dobrej jakości miernik powinien móc zmierzyć lakier na zwykłej stali, na stali ocynkowanej i oczywiście na aluminium.

 

Wygodne dodatki

 

Bardzo wskazane jest kupowanie takiego miernika AutoMotoHit.pl, który będzie wyposażony w czujnik na przewodzie. Tzw. sonda nie jest co prawda wymagana do poprawnego działania miernika, jednak jej obecność znacznie poprawi wygodę prowadzenia pomiarów lub też umożliwi ich przeprowadzenie w co trudniej dostępnych miejscach.