Jaki rodzaj uchwytu na telefon wybrać?

Telefon komórkowy nie służy już tylko do wysyłania wiadomości tekstowych czy też dzwonienia. Jest to potężne narzędzie, które znajduje bardzo wiele zastosowań w samochodzie. Wymienić tu należy, chociażby nawigacje, czy też prowadzenie diagnostyki pracy silnika. Te małe komputery wymagają jednak do pracy, aby umieścić je w specjalnym uchwycie na telefon do samochodu. Jakiego rodzaju uchwyt najlepiej jest wybrać?

Modele uchwytów do telefonu

Samochodowe uchwyty do telefonu podzielić można na trzy rodzaje. Są to uchwyt mocowane do kratki wentylacyjnej, do powierzchni deski rozdzielczej, lub też na przyssawkę do szyby. Każdy z nich ma wady i zalety.
Uchwyt na kratkę jest tani i łatwo można go demontować, jednak nie jest on na linii wzroku, dlatego też używanie go wymaga odrywania oczu od drogi. Uchwyt na deskę jest jeszcze wygodniejszy w używaniu, lecz całkowicie uniemożliwia korzystanie z telefonu podczas jazdy. Uchwyt na szybę jest bardzo wygodny i bezpieczny, jednak w zdecydowanej większości również najdroższy.

Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać?

Zanim odpowie się na pytanie, który z tych uchwytów wybrać, warto najpierw zadać sobie pytanie, po co w ogóle się je kupuje? A celem tego jest oczywiście zwiększenie bezpieczeństwa jazdy samochodem. I jest to jednocześnie odpowiedź na to, który z nich warto kupić. A, że na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać, to zdecydowanie najlepiej jest wybrać model na szybę, który gwarantuje największy poziom bezpieczeństwa.