Jakie jest przeznaczenie kasków Shoei NXR?

Nowoczesne kaski Shoei NXR przez bardzo wielu znawców od motoryzacji określane są jako następcy popularnych modeli XR-1100, które kilka lat temu biły rekordy sprzedaży praktycznie na całym świecie. Kaski marki Shoei to w chwili obecnej zdecydowanie najlepsza propozycja dla miłośników motocykli sportowych.

Kaski sportowe z najwyższej półki

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że kaski Shoei NXR w żadnym wypadku nie są kaskami wyścigowymi. Fani popularnych ścigaczy powinny rozglądać się za modelami X-Spirita. Nie oznacza to jednak, że modele NXR nie poradzą sobie podczas sportowej jazdy na torze. Jest to najlepsza propozycja dla tych osób, które często wybierają się motocyklem sportowym na dłuższe wycieczki. Nawet najbardziej wybredny motocyklista, przy dalszych wycieczkach doceni komfort i doskonałą aerodynamikę.

Wodotryski

Osoby, które planują zakup kasków NXR muszą pamiętać o tym, że nie posiadają one wodotrysków, co w wielu przypadkach może okazać się bardzo dużą zaletą. Nawet po kilku latach użytkowania kask Shoei może prezentować się bardzo okazale. Proste i sprawdzone rozwiązania w połączeniu z wysokiej jakości materiałami to doskonałe połączenie. Kaski NXR są inwestycją na lata, która na pewno nam się zwróci. Warto wspomnieć również i o tym, że to właśnie japoński producent, jako jeden z nielicznych udziela swoim klientom aż 5 letniej gwarancji, co jest oczywiście najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości wykonania.