Jakie są największe zalety powłoki ceramicznej na lakier?

Jedną z największych zalet powłoki ceramicznej jest przede wszystkim to, że bez żadnego większego problemu można dzięki niej samodzielnie zabezpieczyć swój lakier samochodowy. Osoby, które nie czują się na siłach, aby tego dokonać mogą oczywiście skorzystać z pomocy odpowiednich specjalistów. Przed samodzielnym nałożeniem powłoki ceramicznej należy poświęcić nieco czasu, aby idealnie przygotować lakier.

Efekt lustra na lakierze

Oryginalna powłoka ceramiczna na lakier to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą uzyskać efekt lustra na lakierze. Po nałożeniu pełnej aplikacji (3 warstwy) można uzyskać naprawdę satysfakcjonujący efekt. Powłoka ceramiczna doskonale sprawdzi się nie tylko w przypadku nowych aut prosto z salonu, ale również w przypadku starszych pojazdów.

Czyszczenie auta

Warto wspomnieć również i o tym, że powłoka ceramiczna na lakier to również znakomite rozwiązanie dla tych osób, które nie chcą marnować czasu na mycie swojego auta. Ceramiczna powłoka doskonale odpycha brud, dzięki czemu nasz pojazd będzie mniej się brudzić. Dzięki powłoce hydrofobowej można znacząco zredukować liczbę wizyt na myjni samochodowej.

Nie tylko lakier

Powłoka ceramiczna doskonale zabezpiecza nie tylko lakier. Dzięki niej można zabezpieczyć również uszczelki, felgi, szyby i plastikowe elementy. Ceramiczna powłoka doskonale nadaje się również do zabezpieczania chromowych elementów i reflektorów.