Jakie są rodzaje quadów?

access motor
źródło: pinterest.com

Quady w Polsce z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Fanów quadów można podzielić generalnie na dwie grupy. Jedna z nich to osoby, które jazdę na quadzie traktują hobbystycznie. Druga grupa to osoby, dla których jazda terenowa quadem to wręcz prawdziwy sport, Dlatego quady można podzielić na kilka grup.

Quady rekreacyjne

Pierwszą kategorią są quady rekreacyjne. Są to quady przeznaczone przede wszystkim dla osób początkujących. To co je charakteryzuje to silnik o pojemności nie większej niż 200 cm sześciennych oraz napęd na jedną oś. Sprawa to, że ten podstawowy rodzaj quadów gorzej radzi sobie w trudnych warunkach terenowych.

Quady sportowe

Drugi typ quadów to model sportowy. Mogą posiadać silniki nawet do 1000 cm sześciennych oraz wyposażone są w napęd na cztery koła. W związku z tym świetnie radzą są w trudnych warunkach terenowych, w tym na terenach podmokłych. Dlatego wykorzystywane są podczas różnych zawodów sportowych. Ten quad wybrać powinny osoby, które posiadają już doświadczenie w jeździe na tym sprzęcie.

Quady terenowe

Jak sama nazwa skazuje przeznaczone są przede wszystkim do jazdy terenowej. Dlatego posiadają mocną konstrukcję oraz często wyposażone są we wspomaganie kierownicy. Często quady terenowe wykorzystywane są przez różne służby ratunkowe.

Decydując się na zakup quada przede wszystkim uwagę zwrócić należy na to jaki jest producent quadów. Warto decydować się na tym renomowanych, np. Access Motor, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że kupujemy sprzęt najwyższej jakości.