Kaski motocyklowe dla dzieci – jaki typ wybrać?

kaski motocyklowe dla dzieciDecydując się na jazdę motocyklem szosowym lub crossowym ze swoim dzieckiem, trzeba je odpowiednio wyposażyć, by było bezpieczne, a jego strój spełniał restrykcyjne normy bezpieczeństwa. Pierwszym i najważniejszym akcesorium jest kask.

Kaski motocyklowe dla dzieci – rodzaje

Wybór kasku zależny jest od motocykla, którym chcemy wybrać się na wycieczkę z dzieckiem. Jeśli ma to być jazda w terenie, po piasku oczywiście warto wybrać model szczękowy i dobrać do niego odpowiednie gogle. Kaski motocyklowe dla dzieci na cross odpowiednio chronią zarówno głowę, szyję, jak i szczękę. Brak daszka, rekompensuje się poprzez gogle. Należy pamiętać by kask do jazdy crossowej dla dziecka nie ważył więcej niż kilogram. Zapewnienie komfortu jest niezwykle ważne, dlatego kaski muszą być wyściełane wentylowanym materiałem. Cała wyściółka kasku cross musi być wyciągana by można było ją swobodnie wyprać i odświeżyć przed kolejną daleką podrożą.

Kask ozone – kask z przesłoną lub integralny

Wybierając kask dla dziecka można zdecydować się również na kask z przesłoną lub kask integralny. Wybór np. kasku Ozone z przesłoną ułatwia ewentualną komunikację, jednak ze względu na zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy osłona powinna być spuszczona. Dlatego lepiej wybrać kask integralny ściągany przez głowę, pamiętając o wyściełaniu miękkim i wentylowanym materiałem oraz niezbyt dużym ciężarze, aby dziecko nie zniechęciło się, a także zbyt ciężki model nie doprowadził do bólu kręgosłupa u małego dziecka.