Klimatyzacja w samochodzie – jak o nią zadbać?

Dzisiaj ciężko spotkać na drogach nowy samochód, który nie byłby wyposażony w klimatyzację. Wraz z ocieplaniem się klimatu, jazda samochodem bez włączonej klimatyzacji może być nie tylko mało przyjemna, ale również stwarzać niebezpieczeństwo w ruchu drogowym ze względu na zmęczenie kierowcy. Jak zadbać jednak o klimatyzację w samochodzie, aby służyła nam przez długi czas? Co warto o niej wiedzieć?

klimatyzacja samochodowa BiałystokUzupełnienie czynnika

Pomimo tego, że klimatyzacja w samochodzie jest układem zamkniętym, to z czasem poprzez mikronieszczelności może ubywać czynnika chłodzącego. Jeżeli jest go mniej w układzie niż przewidział to producent, to wydajność klimatyzacji znacznie spada. Warto mieć na uwadze, że w układzie klimatyzacji mamy do czynienia nie tylko z czynnikiem chłodzącym, ale również olejem rozprowadzanym przez ten czynnik, który dba między innymi o prawidłowe smarowanie sprężarki. To właśnie uruchamianie klimatyzacji ze zbyt małą ilością czynnika przekłada się najczęściej na kosztowne w naprawach uszkodzenia sprężarki. Klimatyzacja samochodowa Białystok, jak https://nordauto-bialystok.volvocars-partner.pl/o-nas/klimatyzacja-samochodowa/ profesjonalnie zajmuje się odgrzybianiem i napełnianiem klimatyzacji.

Ozonowanie wnętrza

Jednocześnie w kanałach wylotowych nawiewów rozwijają się liczne drobnoustroje. Aby się ich pozbyć warto przy serwisie klimatyzacji zamówić również ozonowani wnętrza – ozon nie tylko zabija drobnoustroje, ale również pozbawia nasz samochód nieprzyjemnych aromatów. Klimatyzacja samochodowa Białystok, jako układ, co prawda nie wymaga ozonowania, jednak z pewnością przełożyć się to na lepszy komfort jej użytkowania.