Który kask wybrać na motor?

Kask to konieczność, jeżeli ktokolwiek myśli o jeździe na motorze. Musi on znajdować się na głowie, aby móc zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę statystyki wypadków z udziałem motocyklów – osoby, które miały na głowie kask miały większe szanse na to, aby przeżyć. Chociaż na pewno motocyklista był poobijany i to w sposób solidny.

Dobre kaski integralne Nexx

Integralny kask Nexx to jedna z propozycji, którą można znaleźć na liście. Warto bowiem wiedzieć, że kaski należy dobierać zgodnie z formą jazdy, jaką się preferuje. Kaski integralne to te, gdzie skorupa składa się z jednego elementu. Na dodatek osłaniają one cała twarz. Można podzielić je na turystyczne, jak również na integralne. Te pierwsze są tak skonstruowane, aby można było w nich podróżować w pozycji wyprostowanej.

Kask otwarty na motor

A może ktoś będzie wolał otwarty kask Nexx? Czym on będzie się wyróżniać? Można je rozpoznać po tym, że nie posiadają one dolnej szczęki. Przeznaczone są one do jazdy miejskiej, na motocyklach klasycznych, typu chopper, cruiser lub cafe-racer. Otrzymać je można w różnych wersjach kolorystycznych. Te, które pochodzą od firmy Nexx posiadają m.in. blendę przeciwsłoneczną, formowaną wkładkę 3D, panoramiczny wizjer PC Lexan, zapięcie typu DD. To co jest ważne to fakt, że skorupa kasku wykonana jest z włókna węglowego – bardzo solidnego materiału, który jest w stanie znieść naprawdę wiele. Jest to na pewno produkt, który warty jest uwagi każdego motocyklisty, podchodzącego poważnie do jazdy na motorze.