Kufry motocyklowe – aluminiowe czy z tworzywa?

Motocykliści, którzy planują zakup kufrów do swojego motocykla, powinny w pierwszej kolejności poważnie zastanowić się z jakiego materiału powinny być one wykonane. Na półkach sklepowych możemy znaleźć kufry aluminiowe i kufry z tworzywa. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są wady i zalety poszczególnych modeli.

Kufry z tworzywa sztucznego

Jeżeli chodzi o kufry z tworzywa sztucznego, to cieszą się one bardzo dużą popularnością przede wszystkim ze względu na bardzo estetyczny wygląd i wodoodporność. Pamiętać należy jednak o tym, aby rozglądać się za modelami, które posiadają dobre uszczelki. Zdecydowana większość kufrów z tworzywa sztucznego zamykana jest na specjalny zamek, który doskonale zabezpiecza przed kradzieżą. Największą wadą kufrów tego typu jest oczywiście bardzo wysoka cena, oraz podatność na zarysowanie i pęknięcia.

Nowoczesne kufry aluminiowe

Kuframi aluminiowymi zainteresują się z pewnością osoby poszukujące trwałości i jakości. Pomimo tego, że nie są zbyt eleganckie, to cieszą się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem. Ich największą zaletą jest to, że są bardzo pakowne, dzięki czemu można w nich zmieścić sporo przedmiotów. Bardzo wiele modeli ma dodatkowe mocowania na przykład na butelkę do wody albo kanister z benzyną. Aluminiowe kufry są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu będą sprawnie służyć przez wiele długich lat użytkowania. Markowe kufry od renomowanych producentów, poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.