Kupujesz kask motocyklowy? Pomyśl o wszystkim!

Każdy motocyklista musi być wyposażony w kask motocyklowy, odpowiedni strój, buty oraz rękawice. Wszystkie te akcesoria mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo kierowcy. Jednak najważniejszym elementem jest kask, który nie tylko chroni głowę przed urazem podczas wypadku, niejednokrotnie ratując życie motocykliście. Jego zadaniem jest również ochrona przed podmuchami wiatru, zimnem czy owadami.

Na co zwracać uwagę kupując kask?

* Zakupy trzeba przede wszystkim robić osobiście, ponieważ konieczne jest zmierzenie kasku. Najlepiej kilkakrotnie go założyć i zdjąć, by sprawdzić czy wchodzi na głowę bez uciskania i bólu i czy nie ma problemu z jego zdjęciem.
* następnie należy sprawdzić, jak działa zapięcie, jak się otwiera blenda i czy można ją będzie wymienić, jeśli się porysuje czy zniszczy. Można zapytać także o wkleję przeciwmgielną do blendy.
* Warto sprawdzić wewnętrzne wypełnienie, aby się przekonać czy jest ruchome (co jakiś czas przecież trzeba je wyprać).
* Kask powinien być lekki, by nie powodował obciążenia odcinka szyjnego kręgosłupa.
* Istotny jest też kolor ( w czarnym może być za gorąco).

Kaski shoei nxr opinie

Bardzo dobre opinie mają kaski japońskiego producenta shoei nxr. Dotyczą one nie tylko wyglądu (niesamowita grafika), ale także szczelnej szyby wizjera, chroniącej przed dostawaniem się wody do środka, czy dobrze działających mechanizmów wlotu powietrza. Również miękka i przyjemna w dotyku wyściółka kasku shoei nxr w opinii motocyklistów jest wielkim plusem.