Lamborghini Huracan – jeszcze więcej emocji

Ta słynna włoska marka swoją popularność zawdzięcza bezkompromisowości i niepowtarzalnemu wzornictwu. Każdy kolejny model opuszczający fabrykę posiada styl bardzo charakterystyczny dla Lamborghini.

Popularne modele takie jak historyczne już Diablo, następnie Gallardo, a od 2014 roku Huracan, wśród kierowców, a także osób, które nie interesują się motoryzacją wzbudzają ogromne emocje. Produkowane do dziś Lamborghini Huracan, mimo że spotykane na naszych drogach niezwykle rzadko, jest autem bardzo rozpoznawalnym.

Sportowy charakter

Już pierwsze spojrzenie na Huracana sugeruje jego wybitnie sportowe pochodzenie. Aerodynamika, charakterystyczny kształt nadwozia w kształcie klina, wyraźne barwy lakieru oraz brutalny dźwięk silnika. Dzięki temu nikt nie przejdzie obok tego auta obojętnie.

Silnik

Wszystkie wersje wyposażone są w jednostkę napędową V10 o pojemności 5.2l. Moc uzależniona jest od konkretnej konfiguracji i wynosi od 580 do 640 koni mechanicznych, natomiast moment obrotowy wynosi 600 niutonometrów. Silnik współpracuje z siedmiostopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów. Takie parametry skutkują przyspieszeniem od 0 do 100km/h na poziomie zaledwie 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi grubo ponad 300km/h. To z pewnością wyniki godne Lamborghini.

Oczywiście walory użytkowe Lamborghini nie są jego najmocniejszą stroną. Bardzo niskie i sztywne zawieszenie bardziej nadaje się na tor wyścigowy niż na polskie drogi, a ekstremalnie mały bagażnik nie pozwala na spakowanie praktycznie niczego. Czy jest to problem? Raczej nie, ponieważ nikt nie kupuje tak wybitnie sportowego samochodu do codziennego użytkowania.