Letnie opony 225/40 R18

Letnie opony 225/40 R18 są wykorzystyswane głównie w autach typu Audi A3, Alfa Romeo Giulietta, Volvo C40, BMW 1 Series i 2 Series, Ford Focus, Toyota Ayris i wiele innych aut osobowych. Chodzi tutaj głównie o pojazdy, jakich osiągi są wyższe niż tradycyjne osobówki. Czym cechują się opony 225/40 R18?Co oznaczają konkretne wartości? o czym warto wiedzieć? Jakie zalety ma nowoczesne ogumienie?

Solidne opony 225/40 R18

Opony 225/40 R18 sprawdzą się w sytuacji, gdy chcemy ograniczyć zużycie paliwa podczas długich podróży, zachowują jednocześnie doskonałe parametry jazdy przy sporej prędkości. Sama nazwa jest dla nas wskazówką co do najważniejszych informacji i oponach. Pierwsza wartość to szerokość bieżnika, jaka wynosi 225 milimetrów. Kolejny aspekt dotyczy stosunku wysokości do szerokości opony (tutaj wynosi 40%). Z tej wartości obliczymy, ile centymetrów wysokości ma ogumienie. 

Litera „R” oznacza, że jest to radialna opona, czyli najbardziej powszechna na rynku. Ostatni zapis odnosi się do średnicy felgi, którą wyraża się w calach – w tym wypadku jest to 18 cali. Letnie opony posłużą nam wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest wyższa niż 7 stopni Celsjusza. 

Idealne ogumienie samochodowe

opony 225/40 r18

Zakup idealnych opon samochodowych zawsze jest nie lada wyzwaniem dla kierowcy. Jeśli nie wiemy, jakie rozwiązanie wybrać, poprośmy o pomoc sprzedawcę w sklepie online. Takie wsparcie jest na wagę złota. Dzięki temu z łatwością zamówimy opony do swojego auta osobowego. Wysoka jakość może wiązać się z atrakcyjną ceną.