Na co warto zwrócić uwagę kupując samochody używane?

Własny samochód to w dzisiejszych czasach niemalże podstawa. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na zakup nowego pojazdu. W tej sytuacji dobrą opcją okazuje się zakup samochodu używanego. Tu jednak pojawiają się pewne trudności, bo o ile w przypadku nowego auta można być pewnym co do jego stanu technicznego, o tyle jeśli chodzi o samochody używane, sprawa nie jest już tak łatwa. Na co warto zwrócić uwagę kupując samochody używane?

Przebieg

Jednym z elementów, którym warto się przyjrzeć jest przebieg. Warto zawsze mieć na uwadze, że im jest on większy, tym samochód był bardziej eksploatowany. Nie ma konkretnego przebiegu, który wskazuje na to, że samochód nadaje się lub nie nadaje się do jazdy. Warto zapytać na przykład na forach internetowych, jaki przebieg powinien mieć konkretny model samochodu, który planujemy kupić.

Stan karoserii i wnętrza

Bardzo ważną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest także stan karoserii oraz wygląd wnętrza. Nie są to wprawdzie elementy, które mają decydujący wpływ na jazdę czy bezpieczeństwo, ale bardzo dużo mówią o byłym właścicielu samochodu używanego i o tym, jak dbał on o pojazd.

Jazda próbna

Niezbędna podczas zakupu samochodu jest także jazda próbna. Warto wybrać się na nią z doświadczonym kierowcą, a najlepiej sprawnym mechanikiem, który po odgłosach będzie potrafił poznać czy samochód nie posiada jakichś wad lub usterek.

Zachowanie sprzedającego

Warto także zawsze przyglądać się zachowaniu sprzedawcy. Czasem zauważyć można, że nie chce czegoś powiedzieć lub czegoś pokazać. To sygnały alarmujące, które mogą świadczyć o tym, że z samochodem nie wszystko jest w porządku.