Na co zwrócić uwagę wybierając samochody używane?

W Polsce samochody używane cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też warto dowiedzieć się na jakie elementy zwracać szczególną uwagę przy ich zakupie. Niestety wielu handlarzy nie ma skrupułów, dlatego też umiejętnie ukrywają rzeczywisty stan sprzedawanych aut. Dzięki kilku naszym wskazówkom ograniczą Państwo ryzyko kupna auta w złym stanie technicznym.

Powłoka lakiernicza

Przy zakupie używanego samochodu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na stan powłoki lakierniczej. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnych mierników grubości lakieru, dzięki którym upewnimy się, czy samochód nie był lakierowany. Pamiętać należy także i o tym, że kilku letnie samochody używane Białystok rzadko kiedy posiadają idealny, fabryczny lakier. Niestety nawet dość drobne punkty korozyjne, mogą szybko się powiększać, dlatego też warto wziąć ten element pod uwagę przy zakupie auta z drugiej ręki.

Stan techniczny gałki zmiany biegów i kierownicy

W przypadku samochodów używanych niestety nie zawsze można kierować się jego licznikiem. O rzeczywistym przebiegu danego auta doskonale informuje stan kierownicy i gałki zmiany biegów. To właśnie z tymi elementami kierowcy mają bezpośredni kontakt i to właśnie one są najbardziej narażone na zużycie. W autach z bardzo dużym przebiegiem bardzo często zniszczony jest również fotel kierowcy.

Co kryje się pod maską?

Aby dokładnie ocenić stan techniczny auta należy zajrzeć oczywiście pod jego maskę. Na szczęście, aby ocenić stan jednostki napędowej nie trzeba być wytrawnym mechanikiem. Przy włączonym silniku warto sprawdzić czy nie ma przedmuchów. W tym celu należy ostrożnie podnieść miarkę poziomu oleju albo delikatnie odkręcić korek wlewu oleju. Jeżeli w tych miejscach wydostaje się dym, to istnieje duże ryzyko, że silnik wymagać będzie kosztownej naprawy. Stan silnika informuje także o przebiegu auta.