Najnowocześniejszy obiekt w Polsce

Do najbardziej nowoczesnych obiektów w Polsce niewątpliwie należy tor znajdujący się w miejscowości Jastrząb. Jest to miejsce, w którym można się ścigać świetnym samochodami nie doznając przy tym żadnych kontuzji czy uszkodzeń ciała.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Tor Jastrząb to miejsce, które zostało zbudowane całkowicie od podstaw. W Polsce nie ma możliwości znalezienia drugiego takiego toru. Obiekt został tak zbudowany, że nie tylko spełnia wszystkie najważniejsze normy europejskie ale do tego jeszcze jest to miejsce, w którym Ministerstwo Infrastruktury wdraża najnowsze techniki jazdy.

Dla kogo jest przeznaczony

Przeznaczeniem toru Jastrząb są przede wszystkim:
– motory,
– samochody.
Ma on dwojakie zastosowanie – z jednej strony istnieje możliwość jazdy dla czystej przyjemności, z drugiej zaś można się na nim szkolić. Na torze organizowane są różnego rodzaju eventy motoryzacyjne i nie tylko.
Tor świetnie się sprawdza zarówno jeżeli chodzi o doświadczonych kierowców, jak i tych, którzy doświadczenia dopiero mają zamiar nabyć.

Charakterystyka

Jest to miejsce, które charakteryzuje się asfaltową nawierzchnią szutrową. Tor ma długość 3500 metrów jednak za każdym razem w czasie jego użytkowania jest wyznaczana określona trasa po której porusza się dany samochód. Warto dodać, że tor jest zbudowany w taki sposób, że bez problemu można się na nim poruszać markami takich samochodów jak Ferrari czy Lamborghini.