Nakolanniki motocyklowe – najprostszy sposób na ochronę kolan

Jak powszechnie wiadomo skręcenie kostki, czy też poprzestawiane kolana nie należą do najprzyjemniejszych doznań, dlatego też warto jak najszybciej postawić na porządne ochraniacze na kolana. Nawet w przypadku niegroźnych wypadków może dojść do pozrywania ścięgien, a nawet do połamania kości, dlatego też nakolanniki motocyklowe powinny być podstawowym wyposażeniem każdego motocyklisty.

 

Dlaczego warto postawić na nakolanniki motocyklowe?

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale to właśnie dolne kończyny w przypadku jazdy narażone są na największe niebezpieczeństwo. To właśnie nogi mają najczęstszy kontakt z ziemią. Podczas nawrotu jedna z nóg zawsze zostaje pod motocyklem, dlatego też warto zapewnić jej odpowiednią ochronę. Podczas szybkiej jazdy ryzyko kontuzji jest wysokie, a wszelkie upadki są bardzo bolesne.

Idealna ochrona kolan

Niestety tradycyjne nakolanniki, które używaliśmy podczas jazdy na rowerze lub wrotkach nie nadają się do motocykli. Najlepszym obecnie zabezpieczeniem są profesjonalne ortezy, które doskonale chronią kolana przed uderzeniami poziomymi, pionowymi i skręceniem. Niestety cena ortez jest bardzo wysoka, dlatego też jedynym wyborem są specjalne ochraniacze na kolana. W pierwszej kolejności warto rozglądać się za ochraniaczami na kolana z zawiasami, które ochraniają kolana w bardzo wielu płaszczyznach (również od strony uda). Uważać należy także na to, aby ochraniacze nie posiadały wystających śrub, które podczas wypadku wpijają się w kolano.