Niezbędnik motocyklisty

buty na chopperaSezon motocyklowy na dobre się rozpoczął. Bez względu na to, czy dopiero uczysz się jeździć, czy też masz już na liczniku tysiące kilometrów – warto przypomnieć sobie o niezbędniku każdego kierowcy motocyklisty. Te kilka przytoczonych poniżej, podstawowych rzeczy zapewnia bezpieczeństwo i komfort każdemu kierowcy. Nie należy więc bez nich wybierać się w trasę.

1. Kombinezon

Koszulka i jeansy to zdecydowanie nie jest dobry ubiór na jazdę motocyklem. Wieku motocyklistów, którzy uległo wypadkom stanowczo podkreśla, iż specjalna odzież ochronna na motocykl uratowała im życie. Dobre sklepy motocyklowe posiadają w swojej ofercie najwyższej jakości kombinezony, które wyposażone są w ochraniacze by zapewnić bezpieczeństwo poszczególnym partiom ciała. Kombinezon to spory wydatek dla początkującego motocyklisty, dlatego też dobrą alternatywą mogą być specjalne na motocykl spodnie i kurtka. Taki zestaw bez wątpienia posłuży swoim posiadaczom nawet kilka sezonów.

2. Buty na choppera

Buty motocyklowe muszą być idealnie dopasowane. Nie może być tu mowy o za ciasnym lub za luźnym obuwiu. Wygodne buty zapewniają komfortową jazdę, ale i ochraniają stopę aż do kostki w przypadku upadku. Buty na choppera to buty stabilne i mocne.

3. Kask

Motocykliści kochają wiatr we włosach na trasie. Jednak jazda bez kasku to naprawdę zły pomysł. Kask to zdecydowanie najważniejszy element ubioru motocyklisty. Dodatkowo, wymagany jest przepisami, dlatego nie warto narażać się na mandat w przypadku jego braku. Kask (zapięty) ochroni głowę na wypadek upadku, zderzenia lub innej kolizji.
Dobre sklepy motocyklowe oferują kaski w każdym rozmiarze, kolorze i wzorach już nawet od kilkudziesięciu złotych.

4. Gogle

Czasami stanowią element kasku. Czasami motocykliści dodatkowo muszą je zakupić. Gogle sprawiają, iż jazda jest komfortowa. Nic nie ma prawa utrudnić widoczności kierowcom, dlatego warto je stosować zarówno na krótkich, jak i długich dystansach.

Posiadanie motocyklu to połowa sukcesu. Posiadanie odpowiedniego ubioru i akcesoriów do tego, to podstawowe wyposażenie, by cieszyć się bezpieczną jazdą.