O czym pamiętać wybierając się z dzieckiem na motocyklową wycieczkę?

kask ozoneOdpowiednie przewożenie dziecka na motocyklu jest nie tylko wymogiem przepisów o ruchu drogowym, ale przede wszystkim gwarantem bezpieczeństwa. Obowiązkowo dziecko, niezależnie od wieku trzeba wyposażyć w kask. Kaski motocyklowe dla dzieci jeśli chodzi o materiał nie różnią się od odpowiedników dla dorosłych, są jednak znacznie lżejsze i bardziej kolorowe.

Kaski crossowe – Dlaczego warto wybrać model karbonowy?

W wielu akcesoriach motoryzacyjnych wykorzystuje się karbon, który jest zarazem lekki i wytrzymały. Nic więc dziwnego, że producenci chętnie sięgają po niego tworząc kaski crossowe. Modele do jazdy w terenie muszą ochraniać szczękę, kark i przede wszystkim głowę. Te dla dzieci mogą być również wykorzystywane na quadach. Jeśli więc ma się zarówno motocykl crossowy, jak i quad, zdecydowanie warto zainwestować w taki kask dla dziecka. Model karbonowy jest najbardziej korzystnym wyborem ze względu na lekkość. Odpowiednio dobrany rozmiar nie będzie uciskał głowy ani karku dziecka i nie spowoduje deformacji oraz niepotrzebnego obciążenia kręgosłupa i ucisku na nerwy.

Wybór kasku ozone umożliwi jazdę z dzieckiem po torze czy też szosie

Jeśli jeździmy więcej na torach motorowych oraz szosie i chcemy na wycieczkę motocyklową zabrać ze sobą dziecko, warto wybrać integralny kask z materiału ABS np. kask Ozone, który dopasuje się do średnicy główki dziecka, tak by nie pozwalał na ruchy na boki, a także nie spadał. Taki kask uchroni dziecko również przed drobnymi kamieniami czy owadami, dzięki nie rysującej się szybce.