Odzież motocyklowa Dainese

Wielu motocyklistów zwyczajnie lekceważy zasady bezpieczeństwa, wsiadając na motor w codziennych, cienkich ubraniach. Tymczasem wystarczy sobie wyobrazić, na jakie uszkodzenia w takim przypadku wystawiona jest skóra człowieka, nawet przy najbardziej banalnej wywrotce. Dlatego własnie każdy motocyklista musi sobie zdawać sprawę z tego, że niedopuszczalna jest jazda w krótkich spodenkach i koszulce. Zakup odpowiedniej odzieży motocyklowej Dainese powinien być traktowany jako inwestycja w poprawę własnego bezpieczeństwa na drodze.

Odzież motocyklowa Dainese – na co zwrócić uwagę?

Wybierając odzież na motor, należy kierować się swoimi możliwościami finansowymi. Na szczęście na rynku jest wiele modeli odzieży, tak że dla siebie znajdą coś i ci mniej, i ci bardziej zamożni motocykliści. Warto wiedzieć, że ubranie na motor musi być dopasowane do ciała. Wygoda jest jednak bardzo ważną kwestią, kombinezon w żaden sposób nie może krępować ruchów kierującego jednośladem.

Odzież do zadań specjalnych

Lepsze modele odzieży motocyklowej wyposażone są w specjalne wzmocnienia w newralgicznych miejscach, szczególnie narażonych na kontuzje. Są to między innymi barki, kolana czy klatka piersiowa. Takie ochraniacze da się wymienić, jeśli ulegną uszkodzeniu.

Dodatkowym atutem ubrań na motor jest ich nieprzemakalność, sprawiająca, że nawet jazda w najgorszych warunkach pogodowych nie spowoduje przemarznięcia.