Oględziny używanego auta Land Rover.

Oględziny używanego auta przed jego zakupem są rzeczą oczywistą. W przypadku pojazdów terenowych a do takich trzeba zaliczyć samochody Land Rover, oględziny powinny jednak wyglądać inaczej, niż w przypadku zakupu przeciętnego samochodu osobowego. Na co zwrócić uwagę oglądając używanego Land Rovera?

Wygląd ma mniejsze znaczenie.

Każdy miłośnik jazdy terenowej, wie doskonale, że podczas jazdy w terenie łatwo o przytarcie pojazdu o drzewo czy inną przeszkodę. Drobne uszkodzenia karoserii używanego samochodu terenowego nie powinny zatem zniechęcać do jego zakupu. Używane Land Rovery wizualnie nie muszą być idealne. Oczywiście wszelkie uszkodzenia karoserii mogą być argumentem do obniżenia ceny, jednak nie powinny odstraszać od zakupu.

Dobry stan techniczny to podstawa.

Aby zakup był udany a auto długo cieszyło nas bezawaryjną pracą, warto zwrócić uwagę na jego stan techniczny, pamiętając, że mogło jeździć w trudnych warunkach terenowych. Zawsze więc trzeba sprawdzić nie tylko stan silnika czy skrzyni biegów ale i stan podwozia. Przy okazji należy zwrócić uwagę, czy nie było niefachowo naprawiane. Bardzo często przy dokładnych oględzinach podwozia można dojrzeć wygięte i prostowane elementy czy też pęknięcia. Zły stan podwozia zawsze będzie oznaczać konieczność drogich napraw a niekiedy wręcz nieopłacalność zakupu.

Dokładne oględziny samochodu przed zakupem to gwarancja kupienia pojazdu, z którego przez długi czas będziemy bardzo zadowoleni. Warto o tym pamiętać.