Opony sportowe od Michelin – Pilot Sport 4

Opony Michelin Pilot Sport 4 zostały stworzone we współpracy z największymi i najbardziej renomowanymi producentami aut na świecie. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu możliwe było stworzenie opon, które są perfekcyjnie przygotowane do jazdy sportowej.

Zwiększona przyczepność, krótsza droga hamowania

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej mieszanki gumy z dodatkiem krzemionki oraz alestomerów funkcjonalnych, opony cechują się zwiększoną przyczepnością do podłoża, a także znacznie krótszą drogą hamowania.

W jeździe sportowej, gdzie każdy ułamek sekundy ma znaczenie, poprawienie hamowania może mieć kolosalne znaczenie dla ostatecznych osiągów w trakcie jazdy. 

Dzięki specjalnie wyżłobionym rowkom odprowadzającym wilgoć, opony Michelin Pilot Sport 4 zapewniają doskonałą przyczepność do podłoża. Maksymalnie sucha opona znacznie lepiej przylega do nawierzchni, zapewniając komfort i bezpieczeństwo nawet przy niesprzyjającej pogodzie.

Szybka reakcja na ruch kierownicy

Zastosowanie specjalnej technologii dynamic response zapewnia natychmiastową reakcję opon na ruch kierownicy. Dynamic response to specjalne opasanie aramidowo-nylonowe podnoszące precyzję pracy opon.

Zastosowanie asymetrycznego bieżnika nie tylko poprawia osiągi i przyczepność, ale również pomaga oponie idealnie dostosować się do nawierzchni. To sprawia, że opona idealnie przylega do podłoża, zapewniając szybszą reakcję oraz zwiększone bezpieczeństwo podczas jazdy.

Zastosowanie wysokiej jakości surowców sprawia, że opona nie niszczy się szybko pod wpływem sportowej jazdy.