Pasta polerska do lakieru sposobem na piękny wygląd samochodu?

Pasta polerska służy do ścierania wierzchniej warstwy lakieru (tzw. klar). Jest to ostatnia warstwa, która nakładana jest w lakierni w celu zabezpieczenia koloru i nadaniu odpowiedniego połysku. To właśnie klar podczas codziennego użytkowania ulega najmocniejszym zarysowaniom.

Bardzo często przyczyną takiego stanu rzeczy jest niewłaściwa pielęgnacja. Polerowanie źle umytego samochodu sprawia, że zamiast go zabezpieczać, rysujemy. Co zrobić, by pozbyć się takich płytkich zarysowań? Z pomocą przyjdzie pasta polerska do samochodu!

Markowa pasta polerska do lakieru umożliwia starcie niewielkiej warstwy lakieru bezbarwnego, w którym znajduje się największa ilość zarysowań. Cały zabieg nie jest skomplikowany, ale wymaga wyczucia, a najlepiej doświadczenia. Błędy popełnione na etapie polerki są bardzo trudne do zamaskowania i mogą powodować konieczność ponownego lakierowania danego elementu.

W sklepach można kupić specjalne woski, które działają jak pasta do polerowania lakieru. W ich składzie znaleźć można dodatki ścierne. Stosowanie takich produktów jest bezpieczne, ale musimy wiedzieć, że każdy kolejny zabieg powoduje starcie pewnej grubości klaru. Jeśli pasta polerska do lakieru będzie wykorzystywana zbyt często, nasze auto straci połysk!

Profesjonalną polerkę w salonach autodetailingu przeprowadza się z wykorzystaniem specjalnych maszyn. Na końcówkę nakładana jest pasta polerska do samochodu, a operator przesuwa urządzenie w taki sposób, by uzyskać jak najlepszy efekt. Taki zabieg teoretycznie można przeprowadzić również w domu, ale w sytuacji, gdy nie mamy doświadczenia przy takich pracach, efekt może być odwrotny od zamierzonego. Pamiętajmy, że każda pasta do polerowania lakieru musi być używana z głową. W przeciwnym wypadku zniszczymy samochód!