Płynna skóra idealna do naprawy uszkodzeń tapicerki

Skórzana tapicerka samochodowa, choć jest najtrwalszym rodzajem obić stosowanych w samochodach, nie jest odporna na uszkodzenia. Gdy auto ma swoje lata i na dodatek jest intensywnie używane, do uszkodzeń elementów pokrytych skórą również łatwo dochodzi. Naprawa poprzez wymianę elementu nie zawsze jest możliwa, a jeśli już jest, to często jest nieopłacalna. W takie sytuacji warto skorzystać z płynnej skóry i samodzielnie naprawić uszkodzenia.

Skórzana tapicerka również ulega uszkodzeniom

Jak każdy inny element samochodu, tak i skórzane obicia foteli oraz innych elementów ulegają uszkodzeniom. Dochodzi do nich często przypadkiem, ale na podatność skóry na uszkodzenia wpływa wiek auta i sposób korzystania z niego. Choć uszkodzenia skóry szpecą auto, to można temu dość łatwo zaradzić aplikując na nie płynną skórę, czyli środek służący wypełnianiu uszkodzeń.

Płynna skóra do samodzielnej naprawy skórzanej tapicerki

Oddanie uszkodzonej tapicerki czy innego elementu pokrytego skórą do profesjonalnej firmy jest zazwyczaj kosztowne. Nie zawsze też opłaca się wymieniać cały element skórzany, gdy samo uszkodzenie jest co prawda widoczne, ale niewielkie. W takich sytuacjach idealna będzie płynna skóra, czyli rodzaj pasty służące do pokrywania uszkodzeń. Nakłada się ją szpachelką i po wyschnięciu dodatkowo wygładza. Płynna skóra jest dostępna w wielu kolorach i nie powinno być problemu z doborem. Jest to niedrogie rozwiązanie, a bardzo praktyczne.