Podnośniki motocyklowe

Przestawianie motocykla w garażu czy profesjonalnym warsztacie bywa często dość problematycznie z różnych przyczyn. Jak się okazuje dokonanie w nim nawet drobnych napraw czy innych czynności również nie jest zadaniem tak prostym, jakby się mogło wydawać. Na szczęście na rynku w sprzedaży jest wiele urządzeń takich jak podnośniki motocyklowe. Znaczna część z nich ma nośność w granicach 300 kilogramów, niektóre nawet sięgające 500 kilogramów.  

Podnośnik motocyklowy – niewielki, za to bardzo użyteczny

Motocyklowe podnośniki, w zdecydowanej większości modeli posiadają regulowane ramiona. Dodatkowo dla wygody przenoszenie urządzenia, podnośniki motocyklowe od Moto-Tour wyposażone zostały w kółka z gumowym obiciem, posiadające stabilną blokadę (po to, by zapobiec przemieszczaniu się urządzenia w czasie pracy z nim). Podnośnik motocyklowy został tak skonstruowany, że cały ciężar motocykla opiera się na trójramiennym stojaku. To ważne, bowiem w takiej sytuacji na motocykl nie działają dodatkowe siły, więc nie ma szans, że opony ulegną odkształceniu.

Podnośniki – kiedy warto w nie zainwestować?

Motocyklowe podnośniki będą idealne dla każdego miłośnika jednośladów. Niezależnie od tego, czy to warsztat amatorski czy profesjonalny, urządzenie to znajdzie swoje zastosowanie w wielu sytuacjach. Podnośniki nie mają wielkich gabarytów, zatem nie tylko będą praktyczne, ale również nie zajmą w garażu zbyt wiele miejsca.