Ręczniki z mikrofibry do samochodu. Zalety, wybór i zastosowanie.

Chociaż mikrowłókna są dostępne od ponad dwudziestu lat, niewielu entuzjastów motoryzacji używa ich do pielęgnacji swoich samochodów. W tym artykule opowiem o produktach z mikrofibry do samochodów. Ich zalety, jak wybrać, na co zwracać uwagę i jak je stosować.

Co to jest ręcznik do osuszania auta z mikrofibry?

recznik do osuszania samochoduMikrowłókna to termin stosowany do określania bardzo cienkich włókien (mikrowłókien), a nazwa ta należy do technologii wykorzystywanej do produkcji tego materiału. Włókna są wytwarzane przy użyciu technologii mikrowłókien, która pozwala uzyskać włókna o bardzo małej masie.

Ręcznik do samochodu z mikrofibry może i powinien być używany bez środków czyszczących. Ze względu na swoją strukturę mogą być stosowany wyłącznie z wodą. Nie dotyczy to produktów z mikrofibry do wstępnego czyszczenia zgrubnego, do którego przeznaczone są specjalne produkty wykonane z tego materiału.

Ręcznik do osuszania auta

Ręcznik do osuszania auta służy do uniwersalnego zastosowania. Jest to ręcznik z mikrofibry (zwykle 40 cm na 40 cm) o standardowej strukturze frotte i składzie poliestru i poliamidu (nylonu) wynoszącym odpowiednio 80/20. Jest to uniwersalny ręcznik z mikrofibry do samochodu, który może być używany do wycierania lakieru na karoserii czy szyb samochodowych.

Ręcznik do wycierania szyb i polerowania

Jaki rodzaj ręcznika jest odpowiedni do polerowania i mycia okien? Przede wszystkim ściereczka nie powinna pozostawiać kłaczków. W większości przypadków takie ręczniki mają krótkie runo. Powinny one dobrze wchłaniać wilgoć i nie pozostawiać żadnych osadów.

Ręczniki do wycierania wilgoci

Istnieją dwa rodzaje ręczników do usuwania wilgoci: ręczniki frotte i ręczniki o splocie waflowym. Mają one zdolność do dobrego wchłaniania wilgoci. Każdy preferuje jeden lub drugi rodzaj ręcznika. Oba rodzaje ręczników wchłaniają wilgoć w mniej więcej taki sam sposób. Ręczniki z mikrofibry frotte o długim runie są trudne do wyciśnięcia, gdy wchłoną wilgoć.