Sakwa na motor – kiedy warto w nią zainwestować?

Przewożenie bagaży na motocyklu nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim torby i kufry są narażone na zmienne warunki pogodowe. Jeśli ich materiał nie będzie dobrej jakości, to deszcz oraz inne zanieczyszczenia dostaną się do przewożonego ekwipunku. Tak samo jest w przypadku sakw motocyklowych. Wiele osób rezygnuje z nich na rzecz plecaków, jednak należy dodać, że sakwy motocyklowe są znacznie wygodniejsze w codziennym użytkowaniu.

Wysoka praktyczność
Motocyklowe sakwy to zwykle niewielkich rozmiarów torebki, dzięki którym można przewieźć podręczny ekwipunek, a nawet niezbyt duży bagaż. Jest to opcja dla osób, które poruszają się na motocyklu na co dzień. Sprawdzą się również w przypadku krótkich tras. Zwykle mocowane są one na stelażu, dzięki czemu pozostają w stabilnym położeniu niezależnie od okoliczności. Jest to zdecydowanie najbezpieczniejsza opcja, z której korzysta wielu motocyklistów.
Sakwy motocyklowe raczej nie sprawdzą się, jako zastępstwo dla pojemnych kufrów, jednak jest to bardzo przydatne wyposażenie.

Odporność na warunki atmosferyczne
Każdy motocyklista zdaje sobie sprawę, że pogody nie można przewidzieć, szczególnie w letnich miesiącach. Właśnie dlatego sakwy powinny być wykonane z wodoodpornym oraz trwałych materiałów.
Dostępne są produkty wykonane z materiałów tekstylnych odpornych na działania wody. Podobnie jest w przypadku sakw ze skóry, którą można zaimpregnować.