Sposób na spełnienie marzeń

Każdy kierowca chciałby chociaż raz zasiąść za kierownicą sportowego wozu i móc przetestować swoje umiejętności za torze wyścigowym. Od kilku lat to marzenie jest o wiele łatwiejsze w realizacji, aniżeli mogłoby to się wydawać.

WYNAJEM DLA KAŻDEGO

Obecnie istnieje możliwość wynajęcia samochodu sportowego „na okrążenia”. Auto można wynająć na 1,2,3 lub więcej „kółek”. To sprawia, że niemal każdy może sobie pozwolić na taką przyjemność. W Polsce opisana działalność jest prowadzona przez całą sieć autodromów, zaś asortyment dostępnych na nich aut jest bardzo szeroki. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

NIETUZINKOWY BOLID

Jazda samochodem sportowym sama w sobie jest przeżyciem nietuzinkowym. Warto jednak zadbać o dodatkowe urozmaicenie tego doświadczenia, wybierając przejażdżkę autem nietypowym. Takim pojazdem jest bez wątpienia bolid KTM X-Bow, który łączy w swojej konstrukcji zarówno cechy samochodu, jak i motocykla.

DWA W JEDNYM

Rzeczony samochód został wykonany praktycznie w całości z włókna węglowego (tzw. karbonu), przez co jego waga została maksymalnie zmniejszona i wynosi zaledwie 800 kg. To sprawia, że pojazdem można poruszać się w sposób niezwykle dynamiczny, co jest typowe dla jednośladów.

Cechą charakterystyczną KTM X-Bow jest również to, iż nie posiada on górnej części nadwozia. Nie ma owiewek chroniących kierowcę przed pędem wiatru. Ten element decyduje o niesamowitych doznaniach, jakie dostarcza jazda KTM nawet przy standardowych prędkościach, gdyż kierowca czuje pęd przecinanego powietrza, co jest typowe dla motocykli.