Środki ochronne do lakieru

Na kosmetyki samochodowe składa się nie tylko szampon do mycia karoserii. Kosmetyki do pielęgnacji samochodu to szereg różnego rodzaju preparatów kosmetycznych przeznaczonych do czyszczenia i pielęgnacji szyb, felg, opon, nielakierowanych zderzaków i listew czy wewnętrznych elementów znajdujących się w pojeździe (elementów plastikowych, tapicerki, elementów skórzanych). Na rynku dostępnych jest także wiele preparatów przeznaczonych do pielęgnacji i konserwacji każdego rodzaju silnika.

Wybór kosmetyków do pielęgnacji karoserii jest przeogromny, dlatego często bardzo ciężko podjąć decyzję, który z nich jest najlepszy i będzie najkorzystniej oddziaływał na stan samochodowego lakieru. Najczęściej wykorzystuje się wszelkiego rodzaju szampony czy żele, które doskonale radzą sobie z wieloma, nawet bardzo ciężkimi zanieczyszczeniami, a przy tym nie uszkadzają powierzchni lakieru. Warto także wybrać takie środki, które nie tylko wyczyszczą doskonale powierzchnię lakieru, ale również pozostawią na nim ochronną powłokę, jednocześnie nadając lakierowi niezwykłego blasku (takim preparatem może być między innymi gyeon q2m wetcoat: https://sklep.car-spa.pl/sealanty/gyeon-q2m-wetcoat-ochrona-lakieru-aplikowana-na-mokro-500ml).

W przypadku nielakierowanych listew czy zderzaków również warto zadbać o ich dokładne czyszczenie oraz właściwą pielęgnację. W przypadku tych elementów skorzystać można np. z czernidła lub specjalnie przeznaczonego do takich części auta płynu. Takie środki działają między innymi na pogłębienie oraz utrzymanie bardzo wyraźnego koloru, dzięki czemu dana listwa czy zderzak wyglądają tak, jakby były prawie nowe.
między innymi na pogłębienie oraz utrzymanie bardzo wyraźnego koloru, dzięki czemu dana listwa czy zderzak wyglądają tak, jakby były prawie nowe.