Świąteczne porządki

Prawie każdy z nas ma w domu meble tapicerowane skórą, problem z tymi meblami zaczyna się wtedy kiedy stają się one brudne. Okres przedświąteczny to czas porządków domowych, wtedy szukamy też sposobów na czyszczenie tapicerki skórzanej.

JAK CZYŚCIĆ I CZYM

Sposobów na czyszczenie tapicerki skórzanej jest wiele, najmniej regresyjne są domowe sposoby, które potrafią zaradzić nie tylko na brud i kurz, ale także na zarysowania i tłuste plamy.
Przy czyszczeniu tapicerki skórzanej trzeba stracić trochę czasu, by potem mieć piękne i ładne komplety skórzane w domu.
Czyszczenie jest bardzo żmudne bowiem na skórze widoczne jest wszystko, należy więc tak wyczyścić mebel by nie było widać na nim wszelkich mankamentów i jakiegokolwiek brudu.
Czyści się wodą z szarym mydłem, naftą, benzyną a nawet tuszem przeźroczystym lub w kolorze w jakim jest dana tapicerka.

DOMOWE SPOSOBY NAJLEPSZE

Wszelkie zabrudzenia, kurz usuwamy ze skórzanej kanapy wodą z amoniakiem z dodatkiem szarego mydła. Substancja się mocno pieni i przy pomocy miękkiej gąbki, kolistymi ruchami usuwamy brud z tapicerki. Następnie czyszczenie tapicerki skórzanej kończymy wycierając nadmiar piany i wody suchą szmatką.

Wszelkie zadrapania na kanapie skórzanej retuszujemy woskiem w kolorze skóry, którą obita jest kanapa. Tłuste plamy czyścimy benzyną ekstrakcyjną, spirytusem lub naftą. Natomiast wszelkie przebarwienia możemy zatuszować tuszem w kolorze czyszczonej tapicerki.